Uit de kranten 2011:

Ede Stad 26 oktober 2011

 

 

Edese Post 19 oktober 2011

Ede Stad 19 0ktober 2011

Ede Stad 19 0ktober 2011

 

P E R S B E R I C H T
T I N E K E T H I E L E M A N S - B E E L D E N I N B R O N S

 

Bennekom 15 september 2011

Tineke Thielemans wint publieksprijs tijdens Kunst trifft Kohl 2011
in Munster, Duitsland

Uit het juryrapport:
“De fijnzinnige verhalende bronssculpturen van de Nederlandse kunstenares Tineke Thielemans nodigen uit tot een reis naar de fantasiewereld, waarbij fabelfiguren in een bijzonder spel van dubbele betekenissen over elkaar heen buitelen. Ironische toespelingen en vragen zitten er achter de surrealistische, symbolische werken. Worm of slang, het is voor de vogel die daarmee moet omgaan, nog niet duidelijk. Zonder een beslissende verklaring te geven, blijft er voor de toeschouwer ruimte vrij voor een eigen interpretatie.

De fijnzinnige en fantasierijke bronzen beelden van de kunstenares Tineke Thielemans (Bennekom) betoverden de meesten juryleden. Van kind tot kunstkenner: haar werken zijn op verschillende
niveaus te benaderen, te begrijpen en verrukken, Door de ambachtelijke perfectie én door hun vertellende rijkdom aan zinnebeelden.”

Op de tentoonstellingslocaties is het werk van Thielemans nog tot eind september te bewonderen.
Zie ook: www.kunst-trifft-kohl.de

Meer informatie over Tineke Thielemans:
http://www.tinekethielemans.nl/
Tineke Thielemans op Facebook
Tineke Thielemans op Linked In

 

 

 

Ede Stad 3 augustus 2011

 

 

 

 

 

Uit de kranten 2010:
(volledig scherm)

Persbericht
Op 8 januari wordt er een open dag georganiseerd bij de voormalige Mauritskazerne. Kunstenaar Cobi van de Kuit heeft 5 kunstenaars gevraagd om kunst op het buitenterrein van de kazerne te plaatsen en ook binnen verschillende ruimtes te vullen met kunst. Deelnemende kunstenaars zijn naast Cobi van de Kuit, Ben Manusama, Trijn Romein, Ine Boeijen, Marian Mijnhardt en Eveline Kieskamp.

Het bindende thema tussen de kunstwerken is ‘Beweging’, ingegeven door de vernieuwingen die plaats gaan vinden op het Kazerneterrein. Veel van de werken zijn speciaal voor deze gelegenheid gemaakt en hebben te maken met de vernieuwingsplannen van het kazerneterrein.

 

Trijn Romein zoekt in haar zwart-wit tekeningen naar het juiste evenwicht dat balanceert tussen intimiteit en afstand. De situaties die zij tekent zijn momentopnamen; de tekeningen dragen een verhalend element in zich, zonder illustratief te zijn. Het grote formaat van de tekeningen maakt het mogelijk door de tekeningen heen te dwalen en verschillende details op te merken die niet in één oogopslag worden waargenomen. Zij baseert haar zwart-wit tekeningen op eigen foto’s die zij combineert met foto’s uit tijdschriften, kranten of ander beeldmateriaal waar zij in haar omgeving op stuit.   

Marian Mijnhardt schildert en probeert daarmee een nieuwe werkelijkheid te creëren. De natuur dient als het decor van een gebeurtenis. Het werk is realistisch wat de voorstelling betreft, maar de afgebeelde personen en dieren leven in hun eigen wereld. Hebben ze een relatie tot elkaar? Is er iets aan de hand? De kleur doet vrolijkheid vermoeden, maar is dat wel zo? Zij probeert de toeschouwer onderdeel te laten zijn van het schilderij. Ook hij gaat zich afvragen: waar ben ik en waarom ben ik hier verzeild geraakt?


Het werk van Ben Manusama heeft als titel ”het Ambonezenbosje”. Te zien zijn een uitvergrote oude foto van KNIL militairen, een aantal schilderijtjes van bomen, en boomstronken.

De titel verwijst naar een plek in Groningen waar ooit kazerne barakken stonden die dienden als opvang voor een groep Ambonese KNIL soldaten. De meeste van deze plekken zijn verdwenen en anoniem geworden in het landschap. Zal dat ook het lot zijn van de oude kazerneterreinen in EDE?

 

Ine Boeijen bouwt net na de ingang van het kazerneterrein een installatie van 9 deuren naast elkaar. Bezoekers zullen door één van deze deuren stappen als zij naar de evenementenhal lopen.

De deuren zijn duidelijk tweedehands, hebben al een heel leven achter zich en onderling zeer verschillend. De deuren kunnen óf opengetrokken (TREKKEN), óf opengeduwd (DUWEN) worden.

Bezoekers zien deze woorden en gaan letterlijk over een drempel.

In het werk ‘transformation’ van Eveline Kieskamp is een grote knuffel te zien waarbij, op een deel na, alleen grijstinten zijn gebruikt. Het object symboliseert de vernieuwing van de oude in de nieuwe kazerne; de functie van de oude kazerne legt zijn zwart-wit jasje af en geeft ruimte aan de kleuren van een kindvriendelijke woonwijk. De keuze voor een knuffel ligt in de gedachte om vanuit het kind naar de wereld om ons heen te kijken en daarbij troost te vinden in een vertrouwde knuffelaap: voor zowel kinderen uit oorlogsgebieden als kinderen die in de toekomst in deze woonwijk zullen spelen. Daarnaast staat de aap o.a. voor geweldloosheid en vergeving, wat hem daardoor nog een extra betekenis meegeeft.

Het kunstwerk “ Beweging” is van Cobi v.d. Kuit. Zij heeft gekozen voor dit thema, omdat er veel plaats zal vinden tussen ENKA en KAZERNE terrein. Dit is beeldend vertaald met een installatie van 156 witte bewegende buisjes tussen de markante/stoere bomen die op het terrein staan.

Het kunstwerk “Groei Veluwse Poort”, in drie betonnen bakken op de stormbaan, is geïnspireerd op kweekbakken van een tuinderij. De installatie geeft symbolisch de “Groei van Veluwse Poort” weer: Visie, Groei en Toekomst. De poort symboliseert de toegankelijkheid van het bijzonder erfgoed van Ede. Het zal een mooie toekomst tegemoet gaan.

contactpersoon: Cobi van de Kuit 06-16439682, blokker.co@tiscali.nl

 

Ede Stad 3 november 2010

 

De Edese Post 29 oktober 2010

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Ede Stad 20 oktober 2010

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

De Gelderlander

Puntig

Door Antonie den Ridder

HARMONISCH SAMENSPEL TUSSEN GOLVEND WATER EN HARD GLAS. SCHILDERIJEN/GLASKUNST

Museum De Casteelse Poort
Schilderijen van Wilma Terlouw en glasobjecten van Julia Borsboom.
Te zien t/m 21 november in Museum De Casteelse Poort, Bowlespark 1 te Wageningen.
Verplichte kost, leuk tijdverdrijf of overslaan?
Mooi en degelijk werk. De schraal geschilderde werken van Wilma Terlouw zijn puur in de benadering van het thema. De glaskunst van Julia Borsboom bezit de schoonheid van de eenvoud. Een aanrader voor de meditatief ingestelde kunstliefhebber. Cijfer: 7
Hebben we dit al eerder gezien?
Beide exposanten hebben hun artistieke visie stevig verankerd in de kunstgeschiedenis. Bij Terlouw staat het impressionisme en bij Borsboom de geometrische abstractie model in de kunstuitingen. De verrassing van het nieuwe ontbreekt, maar integerheid en degelijkheid compenseert een heleboel.
Cijfer: 6
Leuk gepresenteerd?
Hoewel tentoonstellingsmaker Marlou Kursten nog wel eens een uitschieter kan hebben in de richting van barokke overvloed, blinkt deze tentoonstelling uit door rust en evenwichtigheid. Een doordachte combinatie van kunstenaars in een serene opstelling, waarin werken de ruimte krijgen. Cijfer: 7
Een conclusie?
Wat beklijft na een bezoek aan de tentoonstelling is de impressie, dat de exposanten elkaar aanvullen. De vrije dynamiek van water in de schilderijen wordt gesteld tegenover de ordening in cirkelsegmenten bij de objecten. Vanuit die tegenstelling wordt een overkoepelende fascinatie voor spiegeling en transparantie tot verbeelding gebracht.
Openingstijden: di t/m vrij 11.00-17.00 uur, za en 13.00-17.00 uur

Eindcijfer: 7

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bennekoms nieuwsblad

 

 

 

Zicht op Ede 7 juli 2010

Zie ook: http://home.wanadoo.nl/yokeferwerda/

 

Ede Stad 26 mei 2010

Edese Post 4 juni 2010

Ede Stad 26 mei 2010

Edese Post 21 mei 2010

Ede Stad 31 maart 2010

 


 

Ede Stad 24 februari 2010
(bericht Karel Loman staat onderaan)

HOME

 

 

Het nieuws uit 2009

Het nieuws uit 2008

Het nieuws uit 2007

Het nieuws uit 2006

Het nieuws 2005 en 2004

HOME